بلدرچین غذاش چیه

غذای بلدرچین چیست؟

اگر می خواهید در منزل بلدرچین پرورش دهید باید موارد مربوط به نگهداری و غذای آن را بدانید و دقت کنید که شرایط تغذیه بلدرچین از اهمیت بسیار بالایی برخودار هست. نگهداری بلدرچین در خانه با پرورش ان بصورت صنعتی خیلی فرق دارد در زیر اصول تغذیه صحیح بلدرچین را به صورت کامل توضیح دادیم.

غذای بلدرچین در منزل:

اگر می خواهید بلدرچین در خانه نگهداری کنید باید از شرایط تغذیه ان اطلاع داشته باشید. بهترین نوع غذا برای تغذیه بلدرچین در منزل چیست؟ چه مقدار در روز باید به آن داده شود؟ این بیشترین سوالاتی هست که از ما می پرسند. پس با ما همراه باشید تا این نکات را یاد بگیرید.

از غذاهای اصلی بلدرچین می توان به سویا، گلوتن، نمک، پودر صدف، پودر یونجه دانه های گیاهی ذرت اشاره کرد. البته نیازی نیست همه این غذاها به بلدرچین داده شود ولی شما می توانید از این موارد استفاده کنید. همچنین یکی از معیارهای انتخاب غذا سن بلدرچین نیز مهم هست و همچنین به نوع بلدرچین نیز بستگی دارد که گوشتی باشد یا تخم گذار هر یک از نوع بلدرچین ها غذاهای متفاوتی دارند.

در غذای بلدرچین باید توجه کنید که حتما باید انواع ویتامین و مواد معدنی و پروتئینی وجود داشته باشد. اگر بخواهیم نمونه ای را در نظر بگیریم برای مثال جوجه های بلدرچین تازه متولد شده اند معمولا علایمی مثل کمبود فسفر، کلسیم در غذای خود دارند دارای مشکلات تنفسی و عقب ماندگی هستند.

 

دان آماده بلدرچین

دان آماده بلدرچین

یکی از روش های تغذیه دیگر بلدرچین استفاده از دان های اماده موجود در بازار می باشد. همچنین بلدرچین می تواند از غذاهای طبیعی موجود در طبیعت نیز تغذیه نماید. بلدرچین ها براحتی میتوانند بصورت طبیعی رشد کنند و از سبزیجات و حشرات و گیاهان موجود در طبیعت نیز تغذیه کنند. ولی اگر می خواهید از دان های اماده استفاده کنید به این نکته توجه کنید که دان های آماده در رشد بلدرچین بسیار تاثیر گذار هستند مخصوص در بلدرچین های تخم گذار. معمولا دان های اماده از موادی مثل سویا، گندم، سنگ آهک، نمک، مکمل های معدنی و ویتامین ها و ذرت و کلیسم و… تشکیل شده است.

 

نکات مهم غذای بلدرچین باید در منزل رعایت کرد

  • غذای بلدرچین باید دارای رنگ و بوی طبیعی و از کیفیت لازمه را داشته باشد.
  • هنگام اسیاب کردن غذای بلدرچین ابتدا ذرت و سویا و گندم را اسیاب سپس مواد معدنی و… به ان اضافه کنید.
  • در مخلوط شدن غذاهای اصلی و مکمل باید دقت داشته باشید به خوبی ترکیب شده باشند.
  • جیره کافی در اختیار بلدرچین ها قرار دهید ولی توجه داشته باشید بیش از اندازه به آنها غذا ندهید باعث پرخوری و کاهش تخم گذاری انها می شود
  • بطور متوسط ۲۵ گرم دان برای بلدرچین خوب هست و ۳ یا ۴ بار در روز به آنها غذا بدهید.
  • آب از موارد بسیار مهم برای تغذیه صحیح بلدرچین به شمار میاد هنگام تغذیه بلدرچین باید به مقدار کافی آب داشته باشند.
  • نظافت بلدرچین ها باید رعایت شود و دان های اضافی که در دان خوری مانده است تمیز گردد. اگر این دان ها بماند با خیس شدن آنها باعث ایحاد قارچ در ظرف های آن ها خواهد شد و باعث بیماری این پرندگان خواهد شد.

% تخفیف های شگفت انگیز %
جدیدترین کالاها

سوالی دارید؟ بپرسید پاسخ خواهیم داد...